image5

 Inicjatywa ma na Greenpoincie, aby utworzyć nowy rysunek w sektorze ochrony środowiska, metalurgia, zwłaszcza MŚP z wykwalifikowanych pracowników, celem wspierania kultury w Aporter i wykwalifikowany personel w stanie zarządzaćekologiczności firm.

Zobacz naszą prezentację


prezicuad

Dostęp do Zestaw Narzedzi GreenPoint

metal 

Zestaw Narzedzi GreenPoint

 GREEN POINT TOOLS 5recortado

Konferencja końcowa w Paryżu

 

Paryska konferencja kończąca projekt GreenPoint odbyła się w środę, 17 września, a zorganizowało ją GNFA.

Wydarzenie to umożliwiło partnerom projektu podsumowanie jego rezultatów oraz podzielenie się swoim pozytywnym doświadczeniem z interesariuszami. 

Dyrektor GNFA, Didier Arnould, zainaugurował konferencję, dziękując wszystkim jej uczestnikom za przybycie. Na wstępie powiedział, że sukces został osiągnięty i wszystkim partnerom należą się gratulacje za włożony wysiłek. W rzeczy samej, ponad 95% uczestników szkolenia było zadowolonych z pilotażowego kursu, a 100% podniosło kompetencje. Jeżeli główną trudność stanowiło przekonanie firm do przystąpienia do projektu, dostrzeżono wyraźne zapotrzebowanie oraz rynek działań w zakresie ochrony środowiska, na którym można pracować. 

Eleonora Piccime z organizacji Orgalime, reprezentującej interesy branży mechanicznej, elektrycznej, elektronicznej, obróbki metalu i artykułów metalowych, wspomniała o zapotrzebowaniu na inicjatywę tego rodzaju w celu wsparcia MŚP w obszarze zwiększenia poziomu wiedzy o rozporządzeniach UE, takich jak WEEE czy przepisy w sprawie odpadów. 

Alejandro Soliveres z FEMEVAL i Cécile Sauvage z FEH również mówili o projekcie, przedstawiając jego kontekst, partnerów i główne działania. Cécile podziękowała partnerom za ich pracę, a uczestnikom za udział w inicjatywie. Następnie każdy partner wykonał krótką prezentację rezultatów kursu w swoim kraju. 

Partnerzy chcieli, aby wydarzenie końcowe było dynamiczne, dlatego też nadali duże znaczenie ekspertom projektu. W tym celu zaproszono ich do uczestnictwa w okrągłym stole. Podczas tej sesji odpowiedzieli oni na szereg pytań dotyczących branży metalowej, pracy i zapotrzebowania na rynku. Rozmawiali również o potrzebie przeprowadzenia odpowiednich szkoleń dla przyszłych pokoleń oraz przyciągania ich do tej pełnej wyzwań branży. 

Wśród specjalistów ds. ochrony środowiska współpracujących w ramach projektu przez te dwa lata należy wymienić Juana Manuela Arnandisa z SG, Hiszpania, Alaina Zaviera z Alza Solutions – Francja, Paula Kinga z MIG SGS Enviromental – Wielka Brytania, Thomasa Gaera z Handwerkskammer Service – Niemcy i Agnieszkę Borkowską z Jan – Tech – Polska.

Po konferencji partnerów i uczestników zaproszono na lunch.

 

 

Last modified on poniedziałek, 17 listopad 2014 08:19

Save the date!

kakemono

 

 

Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.

STAY CONNECTED