image5

 Inicjatywa ma na Greenpoincie, aby utworzyć nowy rysunek w sektorze ochrony środowiska, metalurgia, zwłaszcza MŚP z wykwalifikowanych pracowników, celem wspierania kultury w Aporter i wykwalifikowany personel w stanie zarządzaćekologiczności firm.

Zobacz naszą prezentację


prezicuad

Dostęp do Zestaw Narzedzi GreenPoint

metal 

Zestaw Narzedzi GreenPoint

 GREEN POINT TOOLS 5recortado

Konferencja końcowa w Paryżu

 

Paryska konferencja kończąca projekt GreenPoint odbyła się w środę, 17 września, a zorganizowało ją GNFA.

Wydarzenie to umożliwiło partnerom projektu podsumowanie jego rezultatów oraz podzielenie się swoim pozytywnym doświadczeniem z interesariuszami. 

Dyrektor GNFA, Didier Arnould, zainaugurował konferencję, dziękując wszystkim jej uczestnikom za przybycie. Na wstępie powiedział, że sukces został osiągnięty i wszystkim partnerom należą się gratulacje za włożony wysiłek. W rzeczy samej, ponad 95% uczestników szkolenia było zadowolonych z pilotażowego kursu, a 100% podniosło kompetencje. Jeżeli główną trudność stanowiło przekonanie firm do przystąpienia do projektu, dostrzeżono wyraźne zapotrzebowanie oraz rynek działań w zakresie ochrony środowiska, na którym można pracować. 

Eleonora Piccime z organizacji Orgalime, reprezentującej interesy branży mechanicznej, elektrycznej, elektronicznej, obróbki metalu i artykułów metalowych, wspomniała o zapotrzebowaniu na inicjatywę tego rodzaju w celu wsparcia MŚP w obszarze zwiększenia poziomu wiedzy o rozporządzeniach UE, takich jak WEEE czy przepisy w sprawie odpadów. 

Alejandro Soliveres z FEMEVAL i Cécile Sauvage z FEH również mówili o projekcie, przedstawiając jego kontekst, partnerów i główne działania. Cécile podziękowała partnerom za ich pracę, a uczestnikom za udział w inicjatywie. Następnie każdy partner wykonał krótką prezentację rezultatów kursu w swoim kraju. 

Partnerzy chcieli, aby wydarzenie końcowe było dynamiczne, dlatego też nadali duże znaczenie ekspertom projektu. W tym celu zaproszono ich do uczestnictwa w okrągłym stole. Podczas tej sesji odpowiedzieli oni na szereg pytań dotyczących branży metalowej, pracy i zapotrzebowania na rynku. Rozmawiali również o potrzebie przeprowadzenia odpowiednich szkoleń dla przyszłych pokoleń oraz przyciągania ich do tej pełnej wyzwań branży. 

Wśród specjalistów ds. ochrony środowiska współpracujących w ramach projektu przez te dwa lata należy wymienić Juana Manuela Arnandisa z SG, Hiszpania, Alaina Zaviera z Alza Solutions – Francja, Paula Kinga z MIG SGS Enviromental – Wielka Brytania, Thomasa Gaera z Handwerkskammer Service – Niemcy i Agnieszkę Borkowską z Jan – Tech – Polska.

Po konferencji partnerów i uczestników zaproszono na lunch.

 

 

W dniach 13-14 maja w Newcastle odbyło się spotkanie partnerów projektu GreenPoint, mające na celu omówienie postępów w realizacji projektu.

Obecnie projekt GreenPoint jest w zaawansowanym stadium realizacji, a partnerzy wykorzystali to spotkanie do omówienia wyników szkolenia pilotażowego oraz działań związanych z wdrożeniem inicjatywy. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc dla firm zainteresowanych wdrożeniem inicjatywy GreenPoint. Osoby zainteresowane powinny zgłosić się do krajowego punktu kontaktowego.

Pierwsze informacje zwrotne na temat szkolenia były bardzo pozytywne, a partnerzy zauważyli duże zainteresowanie kursem GreenPoint ze strony firm i pracowników. Partnerzy rozmawiali również o możliwości podjęcia dalszych działań w ramach inicjatywy GreenPoint, takich jak realizacja nowych poziomów i tematów kursów, skierowanych szczególnie do młodych pracowników. 

Prezentacja pełnych wyników odbędzie się 17 września w Paryżu, podczas konferencji kończącej projekt. Pełny program konferencji zostanie opublikowany już wkrótce. W międzyczasie warto się z nami skontaktować, aby się zarejestrować lub uzyskać więcej informacji!

NWC

Pod koniec listopada w Niemczech odbył się pierwszy kurs GreenPoint w zakresie świadomości środowiskowej w branży metalowej w Niemczech. Jednodniową sesję prowadzoną przez dwóch trenerów z Centrum Szkoleniowego Przemysłu Metalowego firmy bfw Wetzlar ukończyło dziesięciu uczestników. Informacje zwrotne były pozytywne – większość uczestników potwierdziło, że wiele się nauczyli na temat działania i pracy w sposób bardziej przyjazny środowisku.

Brytyjskie organizacje branży metalowej i motoryzacyjnej już wypróbowały szkolenie GreenPoint. CAV Aerospace to firma produkująca komponenty dla przemysłu kosmicznego, która prowadzi precyzyjne działania inżynieryjne. Chris Carr, menedżer ds. kontroli jakości w firmie CAV Aerospace, który wysłał na kurs GreenPoint trzech operatorów, mówi: „Nasza organizacja pracuje według normy ISO 14001 z zakresu zarządzania środowiskiem, dlatego ciągłe ulepszanie systemów zarządzania środowiskiem stanowi dla nas nieustanne wyzwanie. Dzięki kursowi GreenPoint mamy możliwość rozwinięcia środowiskowego programu szkoleniowego i pokazania naszym pracownikom, w jaki sposób ich wybory wpływają na działania środowiskowe firmy.

Partnerzy projektu GreenPoint spotkają się w Heidelbergu w dniach 12-13 grudnia. Gospodarzem spotkania będzie niemiecki partner projektu, bfw, a będzie ono dotyczyło analizy postępów w projekcie oraz trwającego szkolenia pilotażowego.

Strona 1 z 2

Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.

STAY CONNECTED