Print this page

FEMEVAL i Fundación Equipo Humano rozpoczynają europejski program aby poprawić konkurencyjność w branży metalowej

DSC 0101mediana

Projekt GreenPoint będzie promował “zieloną kulturę” wśród robotników i bezrobotnych w tym sektorze aby utworzyć miejsca pracy.

Walencja, 1 października 2012.-

Femeval i Fundación Equipo Humano rozpoczynają projekt, który pomoże małym i średnim przedsiębiorstwom z branży metalowej podejmować działania bardziej przyjazne środowisku i tworzyć „zieloną kulturę” w przedsiębiorstwach. Ten projekt w ramach Programu Leonardo da Vinci został ostatnio zaaprobowany przez Komisję Europejską i ma na celu rozwijać kwalifikacje i umiejętności pracowników branży metalowej poprzez określone kursy szkoleniowe dla trenerów. Projekt GreenPoint będzie trwał dwa lata i obok opracowywania treści szkoleń będzie zajmować się szkoleniem pilotażowym i szeregiem działań, które umożliwią realizację Projektu GreenPoint i post-realizacyjne działania wewnątrz firm. Projekt, którego budżet oblicza się na ponad 450 000 euro, będzie finansowany w 75% przez Komisję Europejską. Będzie on miał bezpośredni wpływ na tworzenie miejsc pracy ponieważ zaoferuje zarówno pracownikom jak i bezrobotnym nabycie nowych umiejętności, których małe i średnie przedsiębiorstwa obecnie bardzo potrzebują. Jednocześnie, dzięki swojemu ponadnarodowemu charakterowi, projekt będzie wspierał mobilność pracowników na terenie całej Europy. Działania będą prowadzone w Niemczech, Francji, Polsce, Zjednoczonym Królestwie i Hiszpanii.

Lepsza zatrudnialność pracowników

W ostatnich latach jest coraz więcej regulacji dotyczących branży metalowej, ale przedsiębiorstwa, głównie z grupy małych i średnich, oraz mikroprzedsiębiorstwa, nie maja zdolności stosowania ich. Pierwszymi beneficjentami tej inicjatywy będą pracownicy branży metalowej, ponieważ działania, w których będą uczestniczyć, pozwolą im poprawić ich umiejętności w zakresie ochrony środowiska w ich przedsiębiorstwach. Umiejętności te będą miały bezpośredni wpływ w małych i średnich przedsiębiorstwach poprawiając ich konkurencyjność i tworząc wartość dodaną do ich produktów i usług. Świadectwo, które będzie przyznawane uczestnikom pomoże odświeżyć wizerunek przedsiębiorstw z branży metalowej, czyniąc je bardziej atrakcyjnymi dla klienta.  Liderem projektu GreenPoint będzie FEMEVAL a koordynatorem - Fundación Equipo Humano. Obydwie organizacje liczą na współpracę ze strony Environmental Academy (Zjednoczone Królestwo), Instytutu Technologii Eksploatacji – PIB (Polska), Ośrodka Kształcenia Zawodowego (Niemcy) oraz Krajowej Organizacji Szkoleniowej dla Branży Samochodowej (Francja). 

 

Last modified on środa, 09 styczeń 2013 12:01