image5

 Inicjatywa ma na Greenpoincie, aby utworzyć nowy rysunek w sektorze ochrony środowiska, metalurgia, zwłaszcza MŚP z wykwalifikowanych pracowników, celem wspierania kultury w Aporter i wykwalifikowany personel w stanie zarządzaćekologiczności firm.

Zobacz naszą prezentację


prezicuad

Dostęp do Zestaw Narzedzi GreenPoint

metal 

Zestaw Narzedzi GreenPoint

 GREEN POINT TOOLS 5recortado

II warszaty partnerstwa w Radomiu

Drugie spotkanie partnerów projektu GreenPoint odbyło się w dniach 6-7 czerwca w Radomiu. Podczas spotkania FEMEVAL przedstawił wyniki ankiety dotyczącej potrzeb szkoleniowych, wiedzy i środowiska, w której udział wzięło 160 firm z pięciu krajów uczestniczących. Zaprezentował również badanie porównawcze różnych obowiązujących przepisów środowiskowych.
Każdy z partnerów uczestniczył w spotkaniu ze specjalistami od kwestii środowiskowych, aby przyjrzeć się działaniom podjętym w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy trwania projektu, jak również służył swoim doświadczeniem, co stanowiło wkład do rozwoju projektu. W skład panelu weszli: Grzegorz Pawlak, dyrektor firmy DUNCAN (Polska), Martin Roggernkamps, IG Metall (Niemcy), Thomas Gayer, KWH Service (Niemcy), konsultanci Natalia Chmielińska i Dariusz Kuciński, SGS, Darren O'Brien z brytyjskiej firmy Freedom Light Company oraz Michał Nowakowski, ITEE-PIB (Polska).
Konsorcjum to określiło nowy profil zawodowy Ekopracownika – GreenPoint:


• pracownik typu GreenPoint to osoba z bogatą wiedzą na temat przepisów środowiskowych oraz procedur działania firmy. Będzie ona stanowić punkt informacji środowiskowej dla pozostałych pracowników, co zapewni realizację przepisów środowiskowych w firmie.

• Pracownik typu GreenPoint promuje działania proekologiczne w miejscu pracy i działa na rzecz wdrożenia przepisów środowiskowych w firmie.

• Pracownik typu GreenPoint wdraża zadania w procesach produkcyjnych zgodnie z procedurami ochrony środowiska w firmie, jak również z procedurami racjonalnego zarządzania zasobami w celu ochrony środowiska.

• Pracownik typu GreenPoint działa w małych i średnich przedsiębiorstwach branży metalowej, szczególnie w warsztatach samochodowych, przy obróbce skrawaniem, obróbce powierzchni oraz powłokach metalowych.

• Kompetencji pracownika typu GreenPoint nie można zdobyć w tradycyjnym systemie szkoleniowym. W ramach niniejszego projektu powstanie specjalny program szkoleniowy, zwieńczony nadaniem indywidualnego świadectwa zawodowego.

• Małe i średnie przedsiębiorstwa, które wdrożyły i opracowały dobre praktyki środowiskowe u siebie, dzięki zatrudnieniu pracownika typu GreenPoint otrzymają tytuł „Firmy GreenPoint". Tytuł ten będzie promowany przez agencje certyfikujące w celu dodania wartości i uznania działalności na rzecz środowiska naturalnego.

Last modified on piątek, 06 wrzesień 2013 10:18

Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.

STAY CONNECTED