image5

 Inicjatywa ma na Greenpoincie, aby utworzyć nowy rysunek w sektorze ochrony środowiska, metalurgia, zwłaszcza MŚP z wykwalifikowanych pracowników, celem wspierania kultury w Aporter i wykwalifikowany personel w stanie zarządzaćekologiczności firm.

Zobacz naszą prezentację


prezicuad

Dostęp do Zestaw Narzedzi GreenPoint

metal 

Zestaw Narzedzi GreenPoint

 GREEN POINT TOOLS 5recortado

Super User

Super User
DSC 0101mediana

Projekt GreenPoint będzie promował “zieloną kulturę” wśród robotników i bezrobotnych w tym sektorze aby utworzyć miejsca pracy.

Walencja, 1 października 2012.-

Femeval i Fundación Equipo Humano rozpoczynają projekt, który pomoże małym i średnim przedsiębiorstwom z branży metalowej podejmować działania bardziej przyjazne środowisku i tworzyć „zieloną kulturę” w przedsiębiorstwach. Ten projekt w ramach Programu Leonardo da Vinci został ostatnio zaaprobowany przez Komisję Europejską i ma na celu rozwijać kwalifikacje i umiejętności pracowników branży metalowej poprzez określone kursy szkoleniowe dla trenerów. Projekt GreenPoint będzie trwał dwa lata i obok opracowywania treści szkoleń będzie zajmować się szkoleniem pilotażowym i szeregiem działań, które umożliwią realizację Projektu GreenPoint i post-realizacyjne działania wewnątrz firm. Projekt, którego budżet oblicza się na ponad 450 000 euro, będzie finansowany w 75% przez Komisję Europejską. Będzie on miał bezpośredni wpływ na tworzenie miejsc pracy ponieważ zaoferuje zarówno pracownikom jak i bezrobotnym nabycie nowych umiejętności, których małe i średnie przedsiębiorstwa obecnie bardzo potrzebują. Jednocześnie, dzięki swojemu ponadnarodowemu charakterowi, projekt będzie wspierał mobilność pracowników na terenie całej Europy. Działania będą prowadzone w Niemczech, Francji, Polsce, Zjednoczonym Królestwie i Hiszpanii.

Lepsza zatrudnialność pracowników

W ostatnich latach jest coraz więcej regulacji dotyczących branży metalowej, ale przedsiębiorstwa, głównie z grupy małych i średnich, oraz mikroprzedsiębiorstwa, nie maja zdolności stosowania ich. Pierwszymi beneficjentami tej inicjatywy będą pracownicy branży metalowej, ponieważ działania, w których będą uczestniczyć, pozwolą im poprawić ich umiejętności w zakresie ochrony środowiska w ich przedsiębiorstwach. Umiejętności te będą miały bezpośredni wpływ w małych i średnich przedsiębiorstwach poprawiając ich konkurencyjność i tworząc wartość dodaną do ich produktów i usług. Świadectwo, które będzie przyznawane uczestnikom pomoże odświeżyć wizerunek przedsiębiorstw z branży metalowej, czyniąc je bardziej atrakcyjnymi dla klienta.  Liderem projektu GreenPoint będzie FEMEVAL a koordynatorem - Fundación Equipo Humano. Obydwie organizacje liczą na współpracę ze strony Environmental Academy (Zjednoczone Królestwo), Instytutu Technologii Eksploatacji – PIB (Polska), Ośrodka Kształcenia Zawodowego (Niemcy) oraz Krajowej Organizacji Szkoleniowej dla Branży Samochodowej (Francja). 

 

Partnerzy GreenPoint właśnie przygotowali ankietę on-line dotyczącą umiejętności w zakresie ochrony środowiska, które pracownicy branży metalowej powinni posiadać. Ankieta ta jest pierwszym produktem projektu GreenPoint i jest bardzo istotna dla oceny potrzeb szkoleniowych w tym sektorze. Wyniki zostaną obliczone i skonfrontowane z przeglądami bibliograficznymi celem ustalenia listy tematów, które powinny być objęte szkoleniem GreenPoint. Więc jeśli obecnie pracujesz lub szukasz pracy w branży metalowej, to jest Twoja szansa abyś bezpośrednio do nas przekazał swoja opinię na temat swojego szkolenia, obecnych umiejętności i potrzeb abyś podniósł swoje kompetencje. Zapraszamy do udziału w badaniu ankietowym nt. Badania stanu wiedzy i potrzeb szkoleniowych w zakresie zarządzania ochroną środowiska w sektorze przemysłu metalowego. Prosimy, wypełnij krótką ankietę (około 10 minut), żebyśmy mogli opracować szkolenie, które by zaspokajało Twoje potrzeby!

Proszę kliknąć na link odpowiadający preferowany język: EN - ES - FR - DE - PL

Wyniki

Następujące efekty Projektu GreenPoint będą upublicznione.

D1.1 Ankieta dot. umiejętności związanych z ochroną środowiska a wymaganych od pracowników branży metalowej (EN – ES – FR – DE – PL)

D2.1 Standard Kwalifikacji GreenPoint  (EN – ES – FR – DE – PL)

D5.1 Raport na temat skuteczności i osiągnięć Projektu  GreenPoint  (EN)

D6.1 Plan upowszechniania (EN)

D6.2 Strona internetowa GreenPoint : www.greenpointonline.eu (EN – ES – FR – DE – PL)

D6.3 Pakiet prasowy Projektu GreenPoint (EN – ES – FR – DE – PL)

D6.4 Europejska konferencja Projektu GreenPoint (EN – ES – FR – DE – PL)

D6.5 Raport z zaleceniami odnośnie polityki środowiskowej (EN – ES – FR – DE – PL)

D7.1 Klub GreenPoint Club (EN – ES – FR – DE – PL)

D7.2 Etykietka GreenPoint dla firmy i świadectwo GreenPoint  (EN – ES – FR – DE – PL)

D9.1 Raporty publiczne (EN)

Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.

STAY CONNECTED